İZTUZEM İstatistik Danışmanlık olarak danışanların isteklerine göre araştırma soruları hazırlayan, hipotezlerinizi kuran, çalışmanızda yer alacak olan hedef kitleyi iyi belirleyen, bunu geçerli ve güvenilir bir anket formuna dönüştürebilen, veri toplama yönteminin doğru belirlenmesini sağlayan, ihtiyaç doğrultusunda veri girişini sağlayan, akademik çalışmalar için etik kurul dosyalarının hazırlanmasına destek olan, istatistiksel analiz konularında uzman akademik kadromuzla eğitici, öğretici ve raporlama yapabilen bir hizmet sunmaktayız.

Danışmanlık hizmeti almak istenler danışanların hizmetlerin aksamaması için aşağıdaki süreci takip etmeleri gerekmektedir.

Danışmanlık hizmeti almak isteyenler

 1. Başvuruları kayıt altında tutmak ve gerekli raporlamaları sağlamak için araştırma bilgilerini içeren bir form oluşturulmuştur. Randevu talepleriniz için aşağıda yer alan bağlantı adresinden formu doldurabilirsiniz.
  Başvuru formunu doldurmak için tıklayınız.
 2. Randevu talebinize göre yüz yüze veya online ön görüşme gerçekleştirilmektedir. Talep edilen görüşme tarihi ve saati danışmanların yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Yoğunluğa bağlı olarak sizinle iletişime geçilerek en yakın tarihe randevu verilecektir.
 3. Alınan randevu saatine geç kalınması/gelinmemesi durumunda tekrar randevu almanız gerekmektedir.
 4. Ön görüşmenin sonucunda birlikte çalışılmaya karar verilmesi halinde istenilen belgelerin uzemdestek@tinaztepe.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. (Gerekli olan belgeler aşağıda paylaşılmıştır.)
 5. İstatistik danışmanlık hizmeti ücretli olarak verilmektedir. Hizmet bedeli çalışmanın türüne, istatistik yöntemlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hizmet bedeli sonuç raporu danışana verilmeden önce İzmir Tınaztepe Üniversitesi banka hesabına yatırılmalıdır.

Gerekli Belgeler

 1. Detaylı şekilde açıklanmış araştırma soruları ve hipotezler (Word Dosyası)
 2. Veri seti (Excel veya SPSS Formatında)
 3. Değişken tanımlamaları, kısaltmaları ve kodlamalar (Veri setinizdeki değişken isimlerinin açılımını ve kodlamaların neyi ifade ettiğini Word veya Excel’e aktarıp gönderilmelidir.)
 4. Veri toplama formu